חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

נכות מתאונת דרכים בעבודה

ייצוג מבוטחים מול המוסד לביטוח לאומי

משרד עורך דין תומר צמרת, בעל ניסיון של למעלה מ-15 שנה, מתמחה בייצוג תובעים כנגד המוסד לביטוח לאומי עד להכרה בענף נכות מעבודה. 

צוות המשרד ועורך דין צמרת בראשו, פועלים בכדי לסייע ללקוחות המשרד לממש את מלוא הזכויות שלהם אל מול הביטוח הלאומי ולהשיג בעבורם את הפיצוי המקסימאלי בגין הנזקים שנגרמו להם.

האם תאונת דרכים יכולה להיחשב גם כתאונת עבודה?

תאונת דרכים אכן יכולה להיחשב לעיתים גם כתאונת עבודה. כך למשל, אם עובד נפגע בתאונת דרכים בדרך ממקום עבודתו לביתו או מביתו למקום עבודתו או תוך כדי עבודתו, המדובר באירוע שהינו בגדר "תאונת דרכים" שהיא גם "תאונת עבודה".

המשמעות של מצב דברים זה היא שלנפגע קיימת זכאות לקבלת פיצוי לא רק ממבטחת החובה, אלא גם מהמוסד לביטוח לאומי, אם כי חשוב לציין שאינו זכאי לקבל פיצוי כפל (למעט מקרים מיוחדים בהם יכול להיות זכאי לפיצוי בשיעור 125%).

במקרה בו המדובר בתאונת דרכים שהינה גם תאונת עבודה, קיימת חובה של הנפגע לפנות למיצוי זכויותיו אל מול המוסד לביטוח לאומי וזאת מכוח חובתו לפעול להקטנת נזקיו, אחרת עשוי להיות חשוף, בתביעתו אל מול מבטחת הרכב, לניכוי רעיוני.

בנוסף, קביעות המוסד לביטוח לאומי בעניינו של הנפגע, לעניין שיעור הנכות הרפואית שתיקבע לו, יחייבו את הנפגע ואת מבטחת החובה, במסגרת התביעה שתוגש כנגד מבטחת החובה, כפוף לזכות הצדדים להגיש בקשה לבית המשפט להביא ראיות לסתור את קביעות המוסד לביטוח לאומי.

חשוב לדעת!

ככל שברצונכם לפנות למימוש מלוא זכויותיכם והגשת תביעה לענף נכות מעבודה לביטוח הלאומי חשוב לדעת, כי כדאי לבצע את הפניה לעורך דין המתמחה בייצוג תובעים כנגד הביטוח הלאומי כבר בתחילת הדרך ועוד בטרם פניה ראשונית למוסד לביטוח לאומי ו/או הגשת תביעה באופן עצמאי וזאת בכדי להימנע מביצוע טעויות שעלולות להביא לדחיית תביעתכם ו/או להקטין את הפיצוי הכספי לו אתם יכולים להיות זכאים.

זאת ועוד, מאחר ולאחר הגשת התביעה לביטוח הלאומי – ענף נכות מעבודה הינכם צפויים להיות מזומנים לבדיקה ע"י ועדות רפואיות מטעם המוסד, כדאי להופיע לוועדות רפואיות אלה בליווי עורך דין המתמחה בניהול תביעות כנגד המוסד לביטוח לאומי וזאת בכדי שתוכלו לקבל את כל הזכויות המגיעות לכם על פי חוק.

כמו כן, במקרים בהם המדובר בתאונת דרכים שהינה גם תאונת עבודה, הרי שיש השלכה ישירה על תוצאות ההליך שינוהל אל מול הביטוח הלאומי על התביעה שתוגש בהמשך כנגד מבטחת החובה. משכך, השגת תוצאה מיטבית במסגרת ההליכים המתנהלים אל מול הביטוח הלאומי בהכרח תסייע למימוש מלוא הזכויות של הנפגע גם כנגד מבטחת החובה. 

משרד עורכי דין תומר צמרת:

עורך דין צמרת תומר מעניק לכל לקוחותיו, יחס מקצועי ואישי. בזכות הידע הרב שצבר, בין בהיותו כמייצג חברות ביטוח בעברו ובין בהיותו מייצג כיום לקוחות פרטיים, הטיפול שעורך דין צמרת מעניק ללקוחותיו הינו אדיב, מקצועי ומסור.

לקבלת פרטים נוספים וסיוע מקצועי בהגשת תביעה לענף נכות מעבודה במוסד לביטוח לאומי

פנו אל משרדנו בטלפון 04-8811595 או כתבו לנו למייל [email protected].

מאמרים קשורים

לשיחת ייעוץ אישית עם עורך דין תומר צמרת השאירו הודעה